Tajná řeč prstýnků: Co o vás prozradí?

Tajná řeč prstýnků: Co o vás prozradí?Dávno pryč jsou doby, kdy mělo nošení prstenů převážně racionální důvody – od vyjádření určitého postavení či příslušnosti ke konkrétní skupině lidí, až po praktická pečetidla. Lesklé kroužky si brzy získaly srdce módy dbalých dam a ani dnes na ně spousta žen nedá dopustit. Nemusíte řešit, jestli se hodí k vašemu tvaru obličeje (jako u náušnic), ani to, zda koresponduje s výstřihem (jako u řetízku). A hlavně se krásou prstýnku může kdykoliv snadno pokochat sama jeho nositelka, aniž by se musela natáčet k zrcadlu.

Vzhled prstýnku o vás dokáže prozradit mnohé. Třeba vaši oblíbenou barvu nebo jak moc velký romantik ve vás dřímá. Jestli víc tíhnete k tradicím, nebo rádi experimentujete. Nakolik jste se zhlédli v jednoduchém minimalismu,nebo jste naopak maximalisté přinejmenším ve zdobení. Ovšem spousta dalších tajemství se dá údajně vyčíst také z toho, kde prstýnky nosíte. Tedy na jakém prstu.

Zvláštní kategorií jsou snubní prstýnky, u kterých se i ti největší rebelové obvykle přiklání k tradici – k prsteníčku levé ruky. Levé, protože je samozřejmě blíž k srdci, ale proč právě prsteníček? Prý jím prochází takzvaná „žíla lásky“. A láska je to, co by mělo novomanžele spojovat do konce života. Otázkou zůstává, co dělat v případě, že už si na tomto prstu hoví zásnubní prstýnek. Pokud jste si to promysleli předem a oba prstýnky se pěkně doplňují, nic vám nebrání v tom, abyste je nosili společně. Jestliže ale chcete, aby vynikl každý samostatně, přesuňte zásnubní prstýnek na vedlejší prostředníček nebo prsteníček pravé ruky.

A jak je to s ostatními prstýnky? Na palec si je prý rádi navlékají individualisté, přesvědčení o své vlastní výjimečnosti. Extroverti překypující energií, kteří ovšem těžce přijímají kritiku a občas pořádně vybouchnou. Ukazováček mají v oblibě silné vůdčí osobnosti bažící po úspěchu a po moci. Mají obdivuhodně pevnou vůli, ale také sklony k přehnané sebelásce. Prostředníček ukazuje na jemnou, citlivou povahu a neochotu dávat okatě najevo své city. Prsteníček naopak značí otevřenost, vášeň a touhu po smyslových požitcích. A malíček? Ten prý láká volnomyšlenkáře a dobrodruhy, ale ukazuje taky na jistou náladovost, nestálost a zálibu v intrikách.