Tajemná síla měsíčního kamene

Tajemná síla měsíčního kameneSnad žádný jiný kámen není spojován s magií a esoterikou tolik jako právě adulár neboli měsíční kámen. I když na léčivé účinky a vnitřní energii kamenů tak úplně nevěříte, pohled na fascinující hru barev a tajemné světélkování aduláru ve vás nejspíš zaseje semínko pochyb. Co když je opravdu s Měsícem spjatý natolik, že z něj dokáže čerpat vesmírnou sílu a předat vám z ní to, co potřebujete?

Onen světélkující opar má samozřejmě své vědecké vysvětlení. Způsobuje ho lámání světelných paprsků na inkluzích uvnitř kamene. Odborně se tomu říká adularescence. Což ale nemění nic na tom, že v jeho nadpozemské účinky věřili už staří Indové, Arabové či Řekové. Podle jedné z legend vznikl adulár z měsíčních paprsků a jeho síla se nejvíc projeví při úplňku. Měsíční kámen je odjakživa spojován s ženským principem – podporuje intuici, empatii a nesobeckou lásku. Uklidňuje mysl i rozbouřené emoce. A pomáhá prý také při menstruačních potížích, v těhotenství, při kojení i v přechodu.

Typický měsíční kámen je křišťálově průzračný, mléčně bílý nebo našedlý, ale existují i varianty zbarvené žlutě, oranžově nebo třeba dozelena. Také záře, která z nich vychází, není vždycky stejná. Nejcennější je měsíčně modrá, jakou mívají třeba aduláry ze Srí Lanky. Dále se měsíční kámen těží např. v Indii, Barmě, Brazílii, Austrálii či Rusku. Velmi žádaný (a velmi vzácný) je tzv. star moonstone, kterému paprsky na povrchu vytváří světelný efekt hvězdiček. Výjimečně můžete narazit i na adulár s efektem kočičího oka. Aby měsíční kámen zazářil ve své plné kráse, musí se věnovat zvláštní pozornost výbrusu. Nejtypičtější je pro něj kabošon.