Sluneční kámen – třpytivý doping pro duši

Sluneční kámenUrčitě to taky znáte: Jakmile po pár dnech deště a šedivých mraků vykouknou první sluneční paprsky, je z vás docela jiný člověk. Plný energie a radosti ze života. I když na tu žhavou kouli někdy (obzvlášť uprostřed parného léta) nadáváme, bytostně ji potřebujeme k životu. Bez sluníčka je nám prostě smutno. A nejvíc pak když se blíží zima, dny se krátí a slunce nevidíme třeba celé týdny. Co potom? Jedním z užitečných pomocníků v boji proti podobným splínům může být i sluneční kámen.

Stejně jako samotné slunce, i tenhle třpytivě lesklý, dooranžova zbarvený krasavec má zvláštní schopnost vás pohladit po duši a nabýt pozitivní energií v situacích, když svět kolem sebe vidíte příliš černě. Sluneční kámen je symbol světla a života – zahání nejrůznější chmury, noční můry i strach, který nás svazuje. Je to jeden z nejsilnějších ochranných kamenů, který také pomáhá potlačovat závislost (na věcech i na lidech) a učí nás schopnosti vzít osud do svých rukou a naučit se jednoduše říkat „ne“. Pozitivní účinky má sluneční kámen také na naše fyzické zdraví. Prospěšný je obzvlášť při bolestech v krku, žaludečních vředech, revmatismu a astmatu, oceníte ho ale také při problémech se spánkem nebo snížené imunitě.

A na závěr ještě pár čistě informačních faktů: Sluneční kámen patří do skupiny sodnovápenatých živců se stupněm tvrdosti 6 – 6,5. Těží se zejména v USA, Kanadě, Indii, Norku, Rusku a na Madagaskaru. Typický sluneční kámen má žlutozlaté zbarvení s různými odstíny oranžové, červené či hnědé – liší se ale svou průsvitností, a to v závislosti na místě výskytu. Zatímco americké sluneční kameny mají jemný průsvitný základ, indické vynikají svými sytými barvami. Typická perleť slunečních kamenů je způsobená železitými minerály, především mědí a hematitem. Při nákupu dejte pozor na synteticky upravené aventuríny, které se leckdy můžou vydávat právě za sluneční kámen. Ač neméně krásné, svými účinky se takové aventuríny přírodním slunečním kamenům nemohou rovnat.

Separator image and tagged with .