Péče o čerstvě propíchnuté uši

Péče o čerstvě propíchnuté ušiNěkteré holčičky mají ouška ozdobená zlatem už pár měsíců po narození. Jiné prožijí celé dětství bez náušnic a k propíchnutí uší se odhodlají až coby dospělé ženy. Nejde o nic drastického, obzvlášť při nastřelení. Ani následná péče o ušní dírky a náušnice není nijak náročná. Přece jen ale není od věci ujasnit si ještě před samotným zákrokem pár faktů, abyste předešli zbytečným komplikacím. Třeba zavlečení infekce do rány a následnému zánětu.

To, že ucho by měl propíchnout lékař nebo kompetentní pracovník z prověřeného studia, netřeba připomínat. Své první náušnice vybírejte ze zlata nebo z chirurgické oceli. Až se ucho úplně zahojí, můžete přejít k jiným materiálům. Ale i potom opatrně s obyčejnými kovy, např. s niklem, na který bývá častá alergie. Co se týče tvaru, zpočátku jsou ideální malé pecky, které se nebudou zbytečně protáčet a nebudou vám překážet při oblékání.

A dál? Péče o propíchnuté uši by měla mít minimální. Základem je udržovat uši v suchu a čistotě, co nejméně se jich dotýkat. Náušnicemi nehýbejte, rozhodně se nemusíte bát, že by vám přirostly k uchu. Za pár týdnu se uši zahojí, do té doby raději vynechejte chlorované bazény. Během hojení můžete ušní dírky a okolí opatrně potírat sterilním obvazem namočeným v solném roztoku. Pokud by vás ucho bolelo, pálilo, bylo hodně zarudlé a oteklé, zkuste opět solný roztok nebo pár kapek tea tree oil. Když problémy neustoupí, zajděte raději k lékaři.