Onyx – nepsaný král elegance

Kameny podle znamení: StřelecI když (ve srovnání s jinými kameny) barvami zrovna nehýří, vaši pozornost upoutá okamžitě. Temně černý onyx v sobě má cosi magického, obrovskou sílu a jakousi omamnou hloubku. Často znásobenou sofistikovanou hrou bílých proužků, skvrn či pravidelných elips. Šperkaři onyx zbožňují – právě pro jeho vrstevnatost a působivý kontrast černé a bílé, který můžou dokonale využít ve svůj prospěch. Zkušený šperkař zvolí takový typ výbrusu, který z kamene dostane to nejlepší.

Onyx je jednou z variant chalcedonu, podle chemického složení jde o oxid křemičitý. Je to poměrně tvrdý a odolný kámen, na Mohsově stupnici tvrdosti se pohybuje v rozmezí 6,5 – 7. Šperky z onyxu si díky své eleganci a neutrálním barvám získaly velkou popularitu nejen mezi ženami, ale často i u pánů. Krom toho je onyx také oblíbeným kamenem v glyptice. Až někdy narazíte na působivou kamej s bílým reliéfem a černým či tmavě hnědým pozadím (nebo naopak), velmi pravděpodobně bude vybroušená právě z onyxu.

Podle prastaré legendy vznikl onyx poté, co starořímský bůh lásky Amor ostříhal spící Venuši nehty. Ty pak dopadly na dno řeky Indus, kde se proměnily v černobílý kámen. Možná že právě tady můžeme hledat původ jeho názvu (onux = řecky dráp nebo nehet). Stejně jako jiným kamenům, také onyxu se připisuje schopnost působit na lidskou psychiku. Dodává sílu při velkém psychickém i fyzickém vypětí, chrání před nebezpečím a zahání konflikty. Pomůže vám zharmonizovat vztahy, posílit sebevědomí a zlepšit vytrvalost a soustředěnost.

Separator image and tagged with .