Kameny podle znamení: Vodnář (21. 1. – 20.2.)

znamení vodnář, kamenyChcete-li proniknout hluboko do Vodnářova srdce, dopřejte mu volnost. A dostatek prostoru ke spřádání a realizaci velkých plánů, kterými vás toto vzdušné znamení nikdy nepřestane překvapovat. Vodnáři jsou snílci, idealisté a vizionáři. Vždy o krok napřed, s hlavou plnou originálních myšlenek a touhou spasit svět. Bývají to skvělí řečníci, vynikají v umění motivovat lidi kolem sebe a nadchnout je pro společný cíl. Vodnáři plavou rádi proti proudu, cení si tolerance a upřímnosti. Naopak nedokážou překousnout lži, pokrytectví a předsudky.

Pevným středem života jsou pro Vodnáře přátelé. Umí být okouzlující společníci, ale v osobních vztazích také chladní, odměření a sarkastičtí. To pokud mají pocit, že ztrácí svou nezávislost. Pro své plány se velmi rychle a z celého srdce nadchnou, ne vždy ale projeví dostatek trpělivosti a soustředěnosti, aby je dotáhli do konce. Vodnáře obvykle fascinuje věda a technika, stejně tak je to ale táhne do přírody. Vysoké hory a zdánlivě nekonečné prostory, ze kterých je cítit svoboda, jsou pro Vodnáře ideálním místem k dobití baterek.

Vodnářovu osobnost velmi dobře doplňuje akvamarín, který mu dává sílu dotahovat věci do konce. Pomáhá také filtrovat informace a uklidňovat mysl, což je pro Vodnáře, neustále hladového po poznání, zásadní. Magnezit podporuje trpělivost a schopnost naslouchat druhým, mírní nervozitu a podrážděnost. Ametyst pomáhá rozvíjet Vodnářovu intuici, zároveň ale také posiluje zdravé, racionální uvažování. Víru v sebe sama pomůže Vodnářům najít labradorit, zatímco opál je nasměruje k hlubším citovým prožitkům a spontánnosti v oblasti vztahů.