Kameny podle znamení: Váhy

Kameny podle znamení: VáhyKe své spokojenosti potřebují lidé narození ve znamení Vah (23. 9. – 23. 10.) harmonii, klid a rovnováhu. A to ve všech aspektech života. Velmi rádi pracují s lidmi, ale těžce nesou konflikty a napětí mezi kolegy. Ze všech sil usilují o harmonické vztahy v práci, v rodině i mezi přáteli a jsou to často právě oni, kdo přispěchá jako první, aby ukázal své diplomatické vlohy a zklidnil rozbouřené emoce. Někdy se ovšem Váhy v rámci zachování klidu natolik snaží vyhovět lidem okolo sebe, že zapomínají sami na sebe. A své vlastní pocity či názory raději spolknou, než aby riskovali další výbuch.

Váhy bývají milí, dobrosrdeční lidé se silným smyslem pro spravedlnost. Děti narozené v tomto znamení dělají rodičům radost svým klidným, vstřícným a ohleduplným chováním, ale občas potřebují tak trochu popostrčit. A stejná nerozhodnost, která občas může sklouznout až k lenosti, zůstává Vahám i v dospělosti. Jsou to veskrze intelektuálně založení lidé tíhnoucí k umění a kreativním činnostem. Rádi se obklopují krásnými věcmi, hudbou i literaturou.

Pro toto vzdušné znamení je jako stvořený turmalín, který u Vah posílí odolnost proti zlobě z okolí a dodá jim sílu víc projevit své vlastní já. Podobně působí i krásný, zeleně zbarvený malachit. Jemný růženín otevře Vahám srdce nejen vůči okolí, ale i do svého nitra. A pomůže jim najít tolik potřebnou sebelásku. Aventurín posiluje vytrvalost a schopnost rozhodování, ametrín podporuje výmluvnost, akvamarín pomůže Vahám převzít odpovědnost za vlastní osud. Vnitřní rovnováhu, která je pro Váhy tak důležitá, pomáhá najít jadeit – pasivním Vahám dodá energii, nervózním a podrážděným zase potřebný klid.