Kameny podle znamení: Střelec

Kameny podle znamení: StřelecRozhodnete-li se pro život po boku Střelce, čeká vás jedno velké dobrodružství. Udržet krok s tímto ohnivým znamením může dát klidnějším povahám spoustu práce a výsledek přitom bude nejistý. Střelci totiž milují svobodu. Vyhýbají se emočním poutům a závazky je leckdy až upřímně děsí. Podlehnout jejich šarmu je přitom neuvěřitelně snadné. Střelci kolem sebe šíří nakažlivý optimismus, jsou neustále plní energie, milují sport a v srdci jsou to ryzí idealisté.

V hlavě se jim stále honí celá řada otázek, na které neúnavně hledají odpovědi. Bytostně touží po pravdě a poznání, rádi se věnují psychologii a studiu různých filozofických směrů. Střelec potřebuje mít v životě cíl, v jeho dosažení mu ale často brání roztěkanost a netrpělivost. Mívá pevné zásady, mezi kterými nechybí upřímnost a pravdomluvnost. Cení si jich natolik, že své blízké nezřídka slovně raní, aniž by si to uvědomoval. Přesto ale bývá Střelec spolehlivý přítel, který vždy rád pomůže.

Příliš aktivní mysl Střelců pomáhá uklidnit labradorit, mystický kámen, který nás zároveň učí rozvíjet intuici a vyrovnávat se s minulostí. Klid a harmonii přináší i topaz, spolu s tolik potřebnou vytrvalostí a podporou koncentrace. Ametyst chrání před negativními emocemi a pomáhá Střelcům najít v životě pokoru a zaměřit se na realističtější cíle. Své skutečné já můžou Střelci lépe pochopit pomocí kamene lapis lazuli, který usnadňuje pohled do vlastního nitra včetně pochopení všech potlačovaných emocí. Velkým pomocníkem je také chalcedon otevírající prostor mezilidským vztahům založených na komunikaci.