Kameny podle znamení: Štír

Kameny podle znamení: ŠtírMálokteré znamení dokáže být tak rozporuplné jako Štír. Získáte-li si jeho přízeň, zaplaví vás laskavostí, vřelostí a bude vám pevnou oporou za každých okolností. Ale běda vám, pokud mu ublížíte – ať už vědomě či nevědomky. Štír nikdy nezapomíná. Dokáže velmi dlouho čekat na správnou chvíli, aby pak bez varování udeřil. A přestože si své staré křivdy nosí stále v sobě, dokáže skvěle maskovat své pocity. Ve Štírovi se nikdy úplně nevyznáte.

Lidé narození ve znamení Štíra jsou silné, nezávislé osobnosti. Rádi okouzlují společnost a nechávají se obdivovat, ačkoliv jsou i chvíle, kdy se raději drží v pozadí. Mají pevnou vůli a silně vyvinutou intuici, která je jen málokdy zklame. Jsou to velmi zvídaví lidé, láká je psychologie a tajemno. Štíři jsou schopni velmi hlubokých citů, pokud se ale dostanou do jejich vleku, snadno sklouznou k podezíravosti, žárlivosti a touze manipulovat s druhými. Jen velmi neradi přiznávají svou vlastní chybu.

Záhadnou a těžko uchopitelnou povahu Štírů dokonale odráží proměnlivý opál. Tento mnohoznačný kámen pomáhá Štírům odhalit skrytý potenciál a zároveň také pochopit, jak osvobodivý může být krok směrem k větší smířlivosti. Rudý granát podporuje Štírovu touhu proniknout pod povrch všech věcí a důkladně probádat hlubiny lidské psychiky – včetně svého vlastního nitra. Uklidňující energie akvamarínu pomáhá potlačovat stres a překonávat předsudky, harmonizující topaz je velkým pomocníkem při urovnávání konfliktů. Díky malachitu se Štít dokáže lépe vcítit do prožívání druhých a uvědomit si své vlastní stinné stránky.