Kameny podle znamení: Ryby (21. 2. – 20. 3.)

znamení ryby, kamenyPokud byste hledali znamení, se kterým se dá vždy a za každých okolností nejlépe vyjít, budou to pravděpodobně Ryby. Jsou to lidé s nesmírně jemnou a klidnou povahou, mimořádně pozorní a ohleduplní ke svému okolí. Ke svému štěstí potřebují pevné rodinné zázemí a harmonické vztahy. Ryby rády pomáhají ostatním a těší je spřádat plány, jak měnit svět k lepšímu. Mají spoustu snů, ale své názory a cíle nikdy neprosazují silou. Konflikty jim nedělají ani trochu dobře.

Ze všech znamení mají právě Ryby nejvíce vyvinutou intuici, jsou neobyčejně vnímavé a duchovně založené. Výjimkou u nich nejsou ani nejrůznější zkušenosti s nadpřirozenem. Jsou to spíše tiché, nekonfliktní a přizpůsobivé povahy, snadno se ale nechají ovlivnit druhými. Často také bývají nerozhodní se sklony k melancholii a sebelítosti. Aby se Ryby – děti mohly plně rozvinout, potřebují jemné, chápavé a trpělivé rodiče. Příliš autoritativní výchova u nich vyvolává stažení se do vlastní ulity a nízké sebevědomí.

Mezi ideální kameny pro Ryby patří akvamarín, který jim může být věrným průvodcem na jejich životní cestě. Dává jim sílu soustředit se na své cíle, podporuje touhu po poznání a zlepšuje schopnost sebevyjádření. Ametyst Rybám pomáhá udržovat rovnováhu mezi duchovnem a reálným světem, uklidňuje mysl a dodává sebedůvěru. Achát posiluje rozhodnost a odolnost vůči vnějším vlivům, jaspis Ryby učí, jak se lépe vyznat se ve svých emocích. Strach z duchovních schopností pomáhá Rybám mírnit měsíční kámen, který jim dodá odvahu přijmout své pravé já.