Kameny podle znamení: Rak

Diamanty v barvě duhyO tom, že z kamenů vyzařuje obrovská energie, celá řada lidí vůbec nepochybuje. Stejně jako o tom, že správně zvolený kámen dokáže být člověku velkým pomocníkem, ať už v oblasti fyzického zdraví nebo duševní rovnováhy. Jak si ale vybrat ten pravý? Říká se, že si vás najde sám. Prostě vás k němu bude cosi přitahovat na první pohled či dotek. Pokud se ale přece jen potřebujete od něčeho odpíchnout, můžete začít třeba u toho, jaké kameny se přisuzují jednotlivým znamením zvěrokruhu.

A protože konec června a téměř celý červenec patří raku, pojďme začít právě u něj. Lidé narození v tomto znamení bývají emocionálně založení, intuitivní a velmi vnímaví. Jejich citlivost a touha pomáhat slabším z nich dělá skvělé rodiče, ostatně právě klidný domov a rodina u nich stojí vždy na prvním místě. Obvykle se snaží vyhýbat konfliktům a nemají příliš v lásce ani život plný změn. Když se jim nedaří, můžou snadno sklouznout k sebelítosti, pesimismu a přecitlivělým reakcím. Ve vztazích bývají věrní, často ale propadají žárlivosti.

Ponořit se hlouběji do sebe, pochopit a interpretovat životní zkušenosti pomůže rakovi smaragd. Ke zklidnění citových výkyvů a nastolení duševní rovnováhy je vhodný malachit, aventurín či měsíční kámen. Olivín potlačuje žárlivost, turmalín pomáhá rakovi získat nadhled nad situací a usnadňuje rozhodování v komplikovaných situacích. Z diamantu může zase rak načerpat potřebnou odolnost. Pro toto vodní znamení se hodí také perla, která dokáže mírnit přecitlivělost, navozuje pocit bezpečí a vede raka ke smíření se sebou samým.