Kameny podle znamení: Panna

Kameny podle znamení: PannaŽe zítra (tedy 22. září) začíná astronomický podzim, určitě dobře víte. Zároveň je to ale také poslední den, do kterého se lidé narodí ještě jako Panny. O pár hodin později už přebírají vládu Váhy. Pokud si tedy chceme povědět něco o kamenech, které se hodí právě pro Panny, neměli bychom s tím příliš otálet. Ostatně je to znamení obdařené silně vyvinutým logickým myšlením a smyslem pro detail, takže by nám případné zpoždění nemuselo tak snadno projít.

Ano. Panny jsou perfekcionisté. Pečliví analytici, kteří jdou vždy do hloubky. Pracují s obrovským nasazením, jsou zodpovědní, spolehliví a precizní. Spíše než říše snů je zajímá realita, stojí takříkajíc pevně nohama na zemi. Mají rádi pořádek. A to jak v pracovním, tak osobním životě. Doma mívají čisto a uklizeno, hodně pozornosti věnují svému zdraví. Stejně starostlivě ale také pečují o svou rodinu, které dokážou být velkou oporou. Jejich perfekcionismus se ovšem snadno zvrhne do přehnané kritiky, směrované k ostatním i ke své vlastní osobě. Pevně si stojí za svými názory a špatně se přizpůsobují okolí. Na ostatní můžou Panny působit přehnaně úzkostlivě a chladně.

Mezi kameny vhodné pro Panny se řadí ametyst, podporující neutralitu, trpělivost a duševní rovnováhu. Dokáže také zklidnit rozjitřenou mysl, podobně jako achát nebo topaz. Přebujelou kritičnost a leckdy i zkostnatělé myšlení potlačuje safír, který Panny učí flexibilitě a posiluje jejich intuici. Vztek, který může pramenit z nevyřešené staré zátěže, pomůže Panně odbourat olivín. Slunečný jantar pomáhá zahnat úzkost i nervozitu, lapis lazuli ukazuje cestu k objektivitě a nadhledu.