Kameny podle znamení: Lev

Kameny podle znamení: LevČervenec je za námi, srpen téměř v polovině, a tak je nejvyšší čas pokročit v našem novém seriálu na téma „znamení a kameny“. Tentokrát se podíváme na zoubek všem Lvům (narozeným ve dnech 23. 7. – 22. 8.). Jací vlastně jsou? Velmi podobní svým jmenovcům ze zvířecí říše. Silní, hrdí, sebevědomí a odvážní. Rodilí vůdci. Už jako malé děti bývají komunikativní, hraví a velmi rádi se předvádí. A v centru pozornosti stojí dál, i když dětským střevíčkům dávno odrostou. Jsou to neuvěřitelně charismatické osobnosti, které nelze přehlédnout.

Často se u nich projevuje silný organizační a diplomatický talent, umí jednat s lidmi a překypují energií. Milují soutěže. Zároveň ale těžce nesou prohru a kritiku. Ke svému životu nutně potřebují obdiv a uznání. Nespokojený Lev může snadno sklouznout k aroganci, bezohlednosti a agresivitě. V partnerském vztahu vás pak může překvapit sklony k majetnictví či panovačnosti. Pokud ovšem u Lva převládne jeho „lepší já“, je neodolatelný společník: empatický, velkorysý a dobrosrdečný.

Z kamenů je pro Lva velmi vhodný citrín, který podporuje zdravou ctižádostivost a radost ze života. Pomůže mu lépe pracovat s přemírou energie a využívat ji tvůrčím způsobem. Tvrdý diamant ochrání Lva před jeho vlastním egem, rubín v něm rozvine schopnost hluboce milovat a nasměruje ho k realistickým cílům. Díky tygřímu oku a opálu se Lev může více ponořit do svého vlastního nitra, rozpoznat své chyby, ale i touhy a potřeby. A v neposlední řadě je tu jantar se svou hřejivou energií, která u Lva posílí trpělivost a celkovou vyrovnanost.