Kameny podle znamení: Kozoroh

Kameny podle znamení: KozorohZnamení, které ovládá přelom roku, stojí oběma nohama pevně na zemi. Což ovšem v žádném případě neznamená, že nemá své ambice, touhy a sny. Právě naopak. Stejně jako pro ostatní rohatá znamení je i pro Kozoroha typická cílevědomost. Trpělivě, odhodlaně, krůček po krůčku si jde za svým. Unáhlená rozhodnutí a impulzivní jednání ohnivého Berana je mu ale cizí. Kozoroh se drží svého pečlivě promyšleného plánu a dává přitom velký pozor, aby byl dostatečně ohleduplný ke svému okolí.

Ačkoliv mají Kozorohové spíše sklony k uzavřenosti a na první pohled můžou působit plaše, pod povrchem možná doutná sopka, která vás občas překvapí nečekaným výbuchem. Bývají to velmi zodpovědní a spolehliví lidé se smyslem pro povinnost a s touhou po uznání. Když můžou, velmi rádi pomůžou – sami si ale o pomoc řeknou jen zřídka. Sami k sobě, ale i ke svým nejbližším jsou velmi kritičtí. Mají rádi umění, zejména filmy a literaturu, nemají rádi hádky, agresivitu, tlak a přílišnou soutěživost. Ve společnosti umí Kozorohové lidi rozesmát svým inteligentním, lehce sarkastickým humorem.

Některým lidem, zejména vzdušným znamením, můžou Kozorohové připadat příliš realističtí. Pravda, je, že se rádi drží osvědčených postupů, tak trochu se bojí inovací a flexibilita není právě jejich silná stránka. Vnitřní zábrany a hluboce zakořeněné, ovšem poněkud zastaralé vzorce jednání pomáhá Kozorohům překonat granát, zatímco tyrkys a opál podporují představivost a kreativitu. Důležitými kameny jsou také onyx a měsíční kámen. Dodávají sílu a sebevědomí, pomáhají kritickým Kozorohům vidět své vlastní úspěchy uvědomit si svou hodnotu. Černá perla bude skvělým průvodcem v procesu smiřování se sebou samým a díky křišťálu se Kozorohové budou lépe soustředit na to podstatné.