Kameny podle znamení: Býk (21. 4. – 21. 5.)

Kameny podle znamení: BýkVe škole z nich rodiče mívají radost. Možná jsou trošku plašší a občas potřebují nenápadně popostrčit, ale už jako malé projevují děti narozené ve znamení Býka překvapivý smysl pro řád a pro povinnost. A zůstane jim to i v dospělosti. Býci jsou spolehliví, zodpovědní a realisticky založení lidé, kteří stojí nohama pevně na zemi. Své práci často obětují maximum sil, tvrdě a neúnavně jdou za svým vytyčeným cílem, jsou zvyklí dotahovat věci do konce. Při tom všem ale nezřídka zapomínají odpočívat.

Býci se rádi obklopují hezkými věcmi, potrpí si na dobré jídlo a pohodlí. Někdy až moc. Tenhle sklon k materialismu se může zvrtnout až k chamtivosti – a to i v partnerských vztazích. Přestože jsou Býci zpravidla velmi oddaní, laskaví a dobrosrdeční, snadno podlehnou žárlivosti a umí se chovat také velmi majetnicky. Neradi se hádají a bouřlivým citovým výjevům se vyhýbají velkým obloukem, pokud ale pohár jejich trpělivosti přeteče, je lepší jít jim z cesty.

Se samou podstatou Býků skvěle koresponduje aventurín, kámen klidu a uzemnění. Spokojený Býk je Býk pevně zakořeněný, s pocitem jistoty jak v oblasti profesního, tak i rodinného života. A aventurín mu pomáhá najít tu správnou cestu. Velkým pomocníkem je pro prakticky založené Býky také malachit, který uvádí do rovnováhy rozum a cit. Učí Býky přijmout své potlačované emoce a lépe poznat své vlastní nitro. Podobně působí i růženín, kámen lásky a odpuštění. Vhodná je pro Býky také pozitivně působící žlutá barva citrínu a jantaru, vyzařující konejšivé teplo a pohodu. Oba kameny dokážou navíc probudit v Býcích fantazii a kreativní myšlení.