Kameny podle znamení: Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Kameny podle znamení: BlíženciPřehlédnout v davu Blížence se zdá být nemožné. Díky své otevřené osobnosti a nekonečnému gejzíru energie jsou neustále v centru pozornosti, obvykle zapletení ve vášnivé diskuzi se svým okolím. Protože výměnu názorů (v dobrém slova smyslu) Blíženci prostě milují. Stejně tak je ale téměř nemožné se v tomto vzdušném znamení opravdu vyznat. Rozhodnete-li se pro život po boku Blíženců, připravte se na nekonečnou jízdu po horské dráze. Tahle nestálá, proměnlivá dušička vám zamotá hlavusvými náladami připomínajícími klasické aprílové počasí.

Už jako malé děti se Blíženci s nadšením vrhají do různých kroužků. A nejinak je tomu v dospělosti. Jsou to inteligentní, veselí a kreativní lidé s širokým okruhem přátel i koníčků. Nesnáší nudu, touží poznávat svět. Málokdy ale mají dostatek trpělivosti, aby se ponořili pod povrch a prozkoumali věc do hloubky. Dotáhnout započatou činnost do konce je pro ně leckdy až nadlidský úkol, chybí jim důslednost, ale také potřebná rozhodnost. V čem naopak vynikají, jsou skvělé komunikační a pozorovací schopnosti.

Blížencům je předurčená žlutá a zelená barva, čemuž odpovídá i výběr vhodných kamenů. Výrazný smaragd je učí proniknout až k samotné k podstatě věcí, zlatavý jantar posiluje trpělivost a mírní úzkost, která pramení z jejich snahy zvládnout všechno naráz. Ideálním kamenem je pro Blížence také citrín posilující sebedůvěru, emoční rovnováhu a schopnost přijmout sami sebe takové, jací opravdu jsme. Akvamarín je vynikajícím průvodcem v myšlenkovém chaosu, tygří oko pomáhá Blížencům zdokonalit schopnost soustředění a zaměření na cíl. A v neposlední řadě je tu jaspis, který u Blíženců zkrotí touhu všechno takzvaně „okecat“ a dodá jim sílu postavit se nepříjemnostem tváří v tvář.