Kameny podle znamení: Beran (21. 3. – 20. 4.)

znamení beran, kameny„Ty se ve světě rozhodně neztratíš“, slýchávají malí Berani nejen od rodičů, ale i od docela cizích lidí, kteří na hřišti obdivují jejich nezkrotnou energii. A je to pravda. Beran stojí na samém začátku zvěrokruhu a symbolizuje tak zrod nového života, se kterým je spojená obrovská houževnatost, síla a průbojnost. Lidé narození v tomto ohnivém znamení jsou neustále v pohybu, velcí bojovníci a rození vůdci. Dobře vědí, co chtějí, a své cíle si umí prosadit. Nezřídka se ale při tom dostanou do konfliktů.

Ačkoliv umí být Berani velmi přátelští, když se pro něco nadchnou, jde často všechno ostatní stranou. Včetně přání a potřeb druhých lidí. Neradi dělají kompromisy, neumí se přizpůsobit a za každé situace říkají vždy to, co si myslí. Protože je stále žene kupředu vnitřní proud energie, snaží se stihnout spoustu věcí najednou. Když se jim to nedaří, bývají netrpěliví a vznětliví. Přesto jim jejich ego nedovolí požádat druhé o pomoc. Díky své vrozené impulzivnosti se do věcí vrhají bezhlavě, aniž by příliš přemýšleli nad důsledky svých rozhodnutí.

Znamení Berana ideálně doplňuje rubín, díky kterému se Skopci dokážou lépe zaměřit na své lepší stránky – odvahu, činorodost a radost ze života. Harmonizující ametyst přináší Beranům vnitřní klid, podporuje v nich tolik potřebnou trpělivost a pomáhá jim v procesu rozhodování. Díky tygřímu oku se Berani naučí větší vytrvalosti, která jim umožní následovat vytyčený cíl dlouho poté, co se ze vzrušující novinky stane všední rutina. Karneol dokáže tlumit hněv, závist a další negativní emoce, rudý granát pak otevírá srdce lidem v okolí, probouzí zájem o druhé a podporuje nesobeckou lásku.