Jak vybrat dokonale padnoucí prsten

velikost-prstenu-2Jistě, můžete prostě zajít do zlatnictví, kde použijí měřící kroužek nebo měřící trn. Výsledek je přesný a spolehlivý. Jenže co když chcete překvapit svou drahou polovičku? Nebo se vám zalíbil prstýnek na internetu a chcete si ho rovnou objednat? Žádný strach, ani tak to není žádná věda. Stačí provázek, fixy, případně papír. A i kdybyste se náhodou netrefili, v každém dobrém e-shopu vám prsten bleskurychle vymění.

Velikost prstýnku udává jeho vnitřní obvod. Tudíž i obvod prstu, na kterém ho budete nosit. Vezměte kousek provázku, omotejte ho kolem prstu, fixem si označte začátek i konec a výsledek změřte na milimetry. Hotovo. Ovšem je fakt, že má-li jít o překvapení, aplikuje se měření provázkem dost těžko. Takže co teď? Pokud váš protějšek nosí prstýnky, máte vyhráno. Změřte jeho vnitřní průměr (buď přímo, nebo si prsten nejdřív obkreslete na papír) a výsledek porovnejte s údaji v naší tabulce. V krajním případě pečlivě obkreslete ručku své vyvolené a opět změřte průměr prstu tam, kde bude prstýnek nosit. A použijte tabulku.

Závěrem ještě pár věcí, na které byste si měli dát pozor. Prsty nám při vyšších teplotách a při námaze můžou otékat, ideální je proto měření v klidu a při pokojové teplotě. Počítejte také s tím, že je třeba prstýnek přetáhnout přes kloub a provázek při měření příliš neutahujte. U masivnějších prstenů (s šířkou větší než 6 mm) objednávejte raději o 1 mm větší velikost. Většina žen má velikost prstýnků v rozmezí 50 – 60, u mužů je to 60 – 70.

velikost prstenu