Jak vybrat dětské hodinky

Jak vybrat dětské hodinkyOkamžik, kdy dostane své první opravdové hodinky, je pro každé dítě velká událost. Dětskou dušičku prostě fascinuje svět dospělých. Touží do něj patřit, být jako máma a táta. A my dospělí zase toužíme po tom, aby se ti naši drobečkové v tom velkém světě neztratili. Chceme je vybavit všemi potřebnými znalostmi, do kterých patří i práce s časem. Hodinky jsou tedy vděčný dárek pro obě zúčastněné strany. Jde jen o to, jaké vybrat.

V zásadě postačí, budete-li se držet 3 základních pravidel: Dětské hodinky by měly být líbivé, odolné a ne moc drahé. A teď to vezmeme pěkně odzadu. Všichni víme, jak je život s dětmi náročný, jak snadno dokážou cokoliv ztratit nebo rozbít. Investovat do drahých hodinek se proto nevyplácí (a to hlavně u předškoláků a dětí v mladším školním věku). S tím souvisí i naše další rada, totiž abyste při nákupu hodinek prověřili jejich odolnost (samozřejmě jen teoreticky, netřeba jimi bušit o zeď). A nebojte se, už za cca 600 Kč se dají pořídit pěkné hodinky, které leccos vydrží.

Na jaké hodinky byste se tedy měli zaměřit? Hledejte takové, které mají minerální sklo. To sice nemůže konkurovat podstatně dražšímu safírovému sklu, ale rozhodně co do odolnosti převálcuje akrylátové sklíčko. Pro děti ideální kompromis. A samozřejmě quartzový strojek na baterie, aby odpadlo natahování. Ověřte si také vodotěsnost – hodinky s vodotěsností do 30 m snesou bez problémů mytí rukou i lehký deštík. Pokud jde o řemínek, doporučujeme textilní, kožený nebo plastový. Chirurgická ocel sice vypadá elegantně a víc „dospělácky“, pro dětskou ručku je to ale zbytečně velká zátěž.

Neméně důležité ale je, aby se hodinky dětem líbily. Protože jenom tak je budou chtít nosit. Holčičky obvykle zbožňují růžovou a jen málokterá odolá notoricky známé kočičce Hello Kitty. Ale i když zrovna nepatříte mezi její fanoušky, pořád je z čeho vybírat. Kytičky, berušky, motýlci… nebo jednobarevné silikonové. Malým rošťákům určitě udělají radost hodinky s autíčky, dinosaury nebo třeba s fotbalovým míčem. Těm starším zase nejrůznější přídavné funkce, jako jsou stopky, světlo či alarm.