Ideální šperky pro zimní typy

ideální šperky pro zimní typyPorcelánově bílá pleť, někdy s chladně růžovým, namodralým až olivovým nádechem. Výrazné tmavé řasy a obočí. Ledově modré, oříškově hnědé až černé oči. Vlasy v barvě sytě hnědé až havraní černé. Poznáváte se? Pak patříte k zimním typům. Znát svou barevnou typologii je základ k tomu, abychom se naučili nosit barvy, které nám budou slušet a ve kterých se budeme dobře cítit. A platí to nejen pro líčení a oblékání, ale také při výběru šperků.

Možná jste vždycky toužili po snědé pleti s roztomilými pihami nebo po dlouhé blonďaté hřívě. Ale nezoufejte, ani se Sněhurčinou vizáží to není marné. Oproti ostatním máte jednu velkou výhodu: zimní typ je natolik výrazný, že si může dovolit odvážné experimenty, kontrasty a extravaganci. V tom, co by na jiných působilo lacině, budete vypadat přirozeně elegantní. Nebojte se sáhnout po nápadných, blýskavých špercích a křiklavých odstínech. Samotné jemné řetízky a drobné přívěsky se na vás budou tak trochu ztrácet.

Nosíte rádi zlato? Pak raději dejte přednost bílému před žlutým. Slušet vám bude i stříbro nebo platina. Se zimním typem skvěle ladí syté chladné tóny – fialová, sytě růžová, tyrkysová, temně modrá nebo jasně zelená. Vyhýbejte se všem teplým zemitým tónům žluté, oranžové, hnědé nebo zelené. Z polodrahokamů je pro vás jako stvořený rubín, smaragd, safír a onyx. Vyzkoušet můžete také černé perly nebo perly s chladně šedým nádechem. A sednou vám i třpytivé krystaly Swarovski.

Ideální šperky pro
jarní typy
letní typy
podzimní typy
zimní typy