Ideální šperky pro podzimní typy

O diamantech počtvrté: broušením k dokonalostiBáli jste se, že se na vás nedostane? V průběhu roku jsme stačili probrat zimní, jarní i letní typy, jen ten poslední pořád nikde. Až dnes. Podzim v plném proudu, lesy se zbarvují do zlatova, pod nohama nám křupou kaštany. Ideální čas na povídání o podzimních typech, pro které jsou právě tyhle barvy typické. Pokud bychom měli vybrat jednu jejich představitelku mezi světovými celebritami, byla by to známá a bezpochyby velmi krásná americká herečka Julianne Moore.

Řečeno ve zkratce, tento článek je o zrzkách. Velmi světlá pleť, výrazné rty, hnědé či zelené oči a vlasy s medovým až zrzavým nádechem – to jsou typické rysy podzimních typů. Ale pleť může být i tmavší zlatohnědá, vlasy kaštanové nebo mahagonové. A často se objevují zlatavé pihy. Stejně jako jarnímu typu vám budou slušet teplé a zemité barvy. S klidným svědomím se můžete zaměřit na bižuterii, která je pro vás jako stvořená. Zejména kombinace různých přírodních materiálů, jako je dřevo a kůže.

Na prvním místě by ale u vás mělo být žluté zlato. Právě v něm zazáříte úplně nejvíc. Pěkně na vás bude vypadat i růžové zlato, bronz nebo měď, vyhýbat byste se naopak měli studenému stříbru i bílému zlatu. Nemusíte se bát výrazných šperků ani sytých barev, jen by neměly být příliš chladné. Krásně k vám bude ladit červený korál, jantar, topaz, jaspis nebo teplé odstíny achátu. A skvělou volbou jsou také perly, ovšem vždy raději se žlutavým nádechem.

Ideální šperky pro
jarní typy
letní typy
podzimní typy
zimní typy