Ideální šperky pro letní typy

šperk - letní typJe tady další ze série článků zaměřených na barevnou typologii. A protože nám právě oficiálně začalo léto, je celkem jasné, o kom dnes bude řeč. Po výrazném zimním typu plném kontrastů a něžných jarních plavovláskách přichází na řadu letní typ. Tak trochu komplikovaný, leckdy těžko rozlišitelný a pro ty, kterých se týká, možná občas nezajímavý. Opak je ale pravdou. Není třeba křiklavých přelivů. Správně zvolené barvy podtrhnou přirozenou krásu letního typu a zdůrazní jeho neodolatelnou křehkost.

I když je barevná škála očí i vlasů u letního typu velmi široká, vždy má chladný nádech. Vlasy můžou být popelavě plavé, světle hnědé nebo i tmavější. Oči v barvě modré, modrošedé, zelené i hnědé. Nejjasnějším vodítkem ale bývá pleť. Letní typ má chladně působící pleť s nádechem do růžova, někdy se sklony k červenání. Celkem častým jevem jsou tmavé kruhy pod očima. Po opálení získá pleť olivový odstín, nikdy se neopálí dozlatova.

Jaké šperky tedy letnímu typu sluší nejvíc? Stříbro, platina, bílé či růžové zlato. Rozhodně se vyhněte žlutému zlatu. Spíše než vysoký lesk volte matné provedení. Budou vám slušet kameny v jemných odstínech studených barev. Třeba růžovo-fialový ametrín, modrý akvamarín, zelený nebo modrý achát. A také perly. Ideálně s chladným šedým nebo růžovým nádechem.

Ideální šperky pro
jarní typy
letní typy
podzimní typy
zimní typy