Casio: Od tabáku k hodinkám

Hodinky CasioCelosvětově známou společnost Casio založil v roce 1946 ambiciózní mladý Japonec jménem Tadao Kashio, k němuž se brzy přidal i jeho mladší bratr Toshio. A víte, co byl jejich první výrobek? Nebyla to ani kalkulačka, ani hodinky. Na samém počátku příběhu firmy, která dnes patří mezi absolutní špičku v oblasti elektroniky a moderních technologií, stál prsten. Ale ne jen tak ledajaký. Sloužil totiž jako držák na cigarety. Nejen že lidem dovolil vykouřit víc tabáku, ale hlavně jim při tom nechával volné ruce. A v poválečném Japonsku se tenhle prsten stal naprostým hitem.

I na tu ale kalkulačku ale později došlo. A netrvalo to dlouho. Už v roce 1954 spatřilo světlo světa první japonská elektromechanická kalkulačka. Nebyla sice obchodníky přijata tak vřele, jak si bratři představovali, ale nevzdávali se. A o tři roky později představili 1. přenosnou kalkulačku na světě, díky níž se dostavil skutečný úspěch. Jak společnost dále rostla, rozšiřovaly se i oblasti výroby. Na řadu postupně přišly elektronické hudební nástroje, kompaktní digitální foťáky, kamery i mobilní telefony. A samozřejmě také hodinky.

Jako první se v roce 1974 objevily slavné hodinky CASIOTRON. A uměly do té doby nevídanou věc – nahradit funkci papírového kalendáře. Opravdovou revoluci ale způsobily až první hodinky z řady G-Shock (model DW-5000C), které společnost představila v roce 1983. V době, kdy se firmy po celém světě předháněly ve výrobě co nejtenčích a nejlehčích hodinek, přišlo Casio s konceptem robustních, mimořádně odolných hodinek, které přežijí téměř cokoliv. Přes počáteční rozpaky je nakonec zákazníci v Japonsku, v Evropě i USA přijali s nadšením, které trvá dodnes. Řada G-Shock stále tvoří základní pilíř hodinek Casio.

Zdaleka ale není jediná. Pro sportovně založené dámy nabízí Casio řadu Baby-G, která se vyznačuje stejnou odolností a multifunkčností, ale jemnějším provedením. Pokud hledáte spíše společenské hodinky, poohlédněte se v pánské řadě Edifice. Pro dámy je tu řada Sheen, plná elegantních, vysoce módních hodinek podtrhujících ženskost. A pak jsou tu řady Pro Trek a Sports pro nadšené milovníky sportovních aktivit a pobytu v přírodě. Ať už si vyberete jakékoliv, jedno je jisté. Casio je vždy zárukou osobitého designu a vynikajícího poměru ceny a kvality.