Angelit. Andělsky jemný i silný zároveň

Angelit. Andělsky jemný i silný zároveňKterý kámen si zaslouží, aby se o něm psalo pár dní před Vánocemi? Přece ten, co má anděla přímo ve svém názvu – tajemný angelit. Na první pohled nenápadný minerál s jemným modrobílým zbarvením a překvapivým rodokmenem (Jedná se totiž o specificky zbarvený anhydrit. Ano. Ten anhydrit, který se hojně využívá hlavně ve stavebnictví.). Navzdory tomuto prozaickému spojení v sobě ovšem angelit podle všeho ukrývá mimořádnou esoterickou sílu.

Angelit je kámen, který v lidech probouzí a zesiluje vnímavost. Údajně otevírá cestu k telepatické komunikaci a jasnovidectví, pomáhá navázat kontakt s vesmírnou energií… a říší andělů. Svému nositeli přináší pocit hlubokého klidu, tiší rozjitřené nitro a dává sílu podívat se pravdě do očí. Zároveň ho ale naplňuje soucitem a učí ho smířit se s věcmi, které sám změnit nedokáže.

Vedle duchovní stránky působí angelit také fyzicky: Působí silně na oblast krku, léčí záněty a pomáhá udržovat v rovnováze štítnou žlázu. Tiší bolesti u spálenin ze slunce, pomáhá při různých potížích s plícemi a snižuje krevní tlak. Má velký vliv také na tělní hospodaření s vodou – působí močopudně, čímž může zmírňovat otoky a pomáhat při hubnutí.

Separator image and tagged with .