Amazonit – Magický ochránce klidu a harmonie

AmazonitZnáte ten pocit, kdy se na pláži zahledíte do modrozeleného nekonečna před vámi, a najednou jako by svět kolem vás přestal existovat? Jako by všechny starosti odplavily rytmicky šplouchající vlny? Podobně uklidňující účinky má i amazonit. Kámen ze skupiny draselných živců, zvláštní odrůda mikroklinu, která vyniká svou nádhernou barvou moře. Občas si ho lidé pletou s tyrkysem. Že jde o amazonit, poznáte podle působivého lesku a většinou i výrazných bílých žilek.

Své jméno dostal podle řeky Amazonky – možná díky své okouzlující barvě, možná díky prvním nálezům. V současné době patří mezi hlavní naleziště amazonitu Rusko, Kanada, USA, Brazílie a Indie. Velmi oblíbený byl už ve starověkém Egyptě, několik šperků s amazonitem se našlo i v hrobce faraona Tutanchamona. A stále více pozornosti se mu dostává i dnes. Zcela oprávněně. Díky svým účinkům pro nás totiž může být i v 21. století velkým pomocníkem. Proč?

• Amazonit vnáší do života bezpečí a klid. V době, která se stále rychleji žene kupředu, a kdy je stále těžší najít sebe sama, působí jako kotva. Chrání nás před návaly úzkosti a strachu, před stresem, nejistotou a nahromaděným hněvem. Pomáhá nám najít ztracenou rovnováhu.
• Je to kámen posilující komunikaci, silně spojený se srdcem a krkem. Žádné partnerské problémy se nevyřeší samy od sebe, na to je i amazonit krátký. Pokud si ho ale pověsíte na krk, možná zjistíte, že máte větší snahu s partnerem opravdu mluvit. Vcítit se také do jeho potřeb, podívat se na věci z jiného úhlu pohledu. Díky amazonitu si možná dokážete lépe srovnat myšlenky a vyjádřit své pocity. Velmi užitečný může být amazonit také pro děti v logopedické péči.
• V neposlední řadě má amazonit údajně také schopnost pohlcovat škodlivé elektromagnetické záření, kterému už se dnes v běžném životě nevyhnete. Postavíte-li ho mezi sebe a notebook, uděláte nejen něco pro své zdraví, ale vaše pracovní prostředí bude také hned o chlup hezčí a příjemnější.

Separator image and tagged with .